Blog szalonego Sieciowca

Systemy monitoringu

Współczesne systemy monitoringu to niezwykle zaawansowane technicznie instalacje, w których niejednokrotnie wykorzystuje się zalety sztucznej inteligencji.

Wkamera lc-250as najbliższej przyszłości systemy monitoringu zdecydowanie ułatwią pracę operatorom. Obecnie kilku producentów sprzętu CCTV pracuje nad udoskonaleniem rozwiązań wizyjnych. Jednym z takich rozwiązań jest inteligentny system wykrywający podejrzane zachowania. Według naukowców pracujących nad tym systemem, istnieją pewnie zachowania, które kamery przemysłowe mogą uznawać za podejrzane. W momencie wykrycia takiego zachowania, kamera automatycznie skupia się na monitorowanym obiekcie, powiadamia o zaistniałym fakcie operatora i śledzi dany obiekt przez cały czas. Tego typu rozwiązania ułatwią zdecydowanie pracę operatorów takiego systemu. Ponadto sprawią, że systemy monitoringu będą zdecydowanie bardziej skuteczne. Najprawdopodobniej pierwsze tego typu urządzenia zostaną zamontowane w systemie monitoringu Londynu, jako kolejne zabezpieczenie przed zamachami terrorystycznymi.

Kamera przemysłowa dzień/noc  to wysokiej jakości urządzenie wizyjne zapewniające niezwykle wyraźny obraz w każdych warunkach oświetleniowych.

Urządzenie cechuje się podwyższoną zdolnością rozdzielczą 480 linii telewizyjnych. Także czułość urządzenia jest bardzo dobra ponieważ zapewnia rejestrację obrazu nawet przy natężeniu światła poniżej 0,05 Lx. Jeśli oświetlenie spadnie poniżej wartości 0,05 Lx, kamera automatycznie zmienia tryb pracy z kolorowego na monochromatyczny, co pozwala na prowadzenie obserwacji w wysokiej jakości nawet w bardzo zaciemnionych miejscach. Kamery przemysłowe z serii LC-250AS doskonale nadają się do montażu w miejscach o zmiennym oświetleniu. Doskonałą jakość pracy w takich warunkach zapewnia specjalny moduł automatycznej przysłony. Dzięki sterownikowi przysłoną AutoIris, kamera LC-250AS samodzielnie dopasowuje się do panujących warunków oświetleniowych. Kamera LC-250AS została zaprojektowana w oparciu o nowoczesny przetwornik CCD Sony o średnicy 1/3”.